Президент України Петро Порошенко заявив, що зустріч із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі була повноцінна і дуже детальна.
«Ми отримали тверду підтримку з боку Сполучених Штатів, і підтримку щодо суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, і тверду підтримку у продовженні реформ в Україні», – заявив він.
За його словами, порядок денний цієї зустрічі, як і його переговорів із віце-президентом США Майком Пенсом та іншими американськими посадовцями, був дуже широкий.
«Я повністю задоволений результатами переговорів і дуже вдячний і президентові Трампу, і віце-президентові Пенсу, і тим міністрам, із якими відбулися зустрічі, за дуже тверду позицію підтримки нашої держави», – сказав президент України.
Як повідомила прес-служба голови української держави, він також повідомив, що під час переговорів обговорювались питання економічної співпраці, зокрема співпраці в ядерній енергетиці, нафтогазовій сфері, закупівлі американського вугілля, продовження співпраці щодо відновлюваних джерел енергії тощо.
Окремо сторони обговорили співпрацю України та Сполучених Штатів у військово-технічній сфері. «Президент (США) дав чіткі доручення для того, щоб ми розширили нашу співпрацю», – сказав Порошенко.
Він також повідомив, що передав керівництву США листи від родичів українських заручників, які перебувають у в’язницях на окупованих територіях і в Росії, і отримав запевнення від адміністрації Сполучених Штатів Америки, що там докладуть зусиль для звільнення українських бранців.
Трамп, зі свого боку, після закінчення зустрічі з Порошенком коротко й без подробиць сказав, що в її перебігу відбулися «дуже-дуже добрі дискусії» і було досягнено «великого поступу».
Також якраз перед початком зустрічі Порошенка і Трампа Міністерство фінансів США оголосило про внесення нових фізичних і юридичних осіб у списки для обмежень, запроваджених раніше кількома пакетами через агресію Росії проти України, спершу у Криму, а потім на частині Донбасу.
Зустріч президентів США і України, таким чином, відбулася до першої зустрічі американського керівника і президента Росії Володимира Путіна, що планується на початок наступного місяця на полях багатосторонньої міжнародної зустрічі «Групи двадцяти» в Німеччині. Для України було важливо донести до керівника США свою позицію щодо становища в Україні і дій Росії проти України напередодні зустрічі Трампа з Путіним.
Доля нинішньої зустрічі не була відома до останньої хвилі: Білий дім не підтверджував її вже в той час, коли Петро Порошенко летів до Вашингтона. Потім оголосили, що Порошенка прийме Пенс, а відтак вони обидва «заскочать» до Трампа. Це дало тоді підстави припускати, що час і формат зустрічі може виявитися надто обмеженим для досягнення серйозних результатів.
…