Ви тут
Початок > Новини > США засуджують плани «ЛДНР» провести «вибори»

США засуджують плани «ЛДНР» провести «вибори»

США приєдналися до Європейського союзу в засудженні намірів підтримуваних Росією угруповань «ДНР» і «ЛНР» на сході України провести «вибори».

Виступаючи 12 вересня у Вашингтоні, речниця Державного департаменту Гезер Науерт назвала такі плани «фальшивими процедурами», які підривають мирні зусилля в регіоні.

«Зважаючи на постійний контроль над цими територіями з боку Росії, справжні вибори – неможливі, це грубо порушує зобов’язання Росії за Мінськими угодами», – додала вона.

За словами Науерт, «за допомогою фальшивих процедур» Москва демонструє «своє нехтування міжнародними нормами і підриває зусилля, спрямовані на досягнення миру на сході України».

Читайте також: «Новий ватажок на окупованому Донбасі: Москва дає хід «виборам» в ОРДО?»

8 вересня голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні також розкритикувала оголошення «виборів» і закликала Москву використати свій вплив, щоб зупинити заплановане 11 листопада «голосування».

7 вересня в угрупованні «ДНР» назвали нового «голову» – ним став «голова парламенту» Денис Пушилін. Попередній ватажок угруповання Олександр Захарченко 31 серпня загинув унаслідок вибуху в ресторані в центрі контрольованого бойовиками Донецька.

7 вересня також стало відомо, що угруповання «ДНР» призначило вибори свого лідера на 11 листопада. Рішення про проведення 11 листопада виборів «глави» і «депутатів» напередодні ухвалили і в угрупованні «ЛНР».

Це суперечить Мінським угодам, згідно з якими місцеві вибори на нині непідконтрольних Україні територіях можливі лише після політичного врегулювання конфлікту, у відповідності до українського законодавства і за стандартами ОБСЄ.

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву, що у випадку проведення голосування його результати будуть «юридично нікчемними, не створюватимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ані Україною, ані світовою спільнотою».

коментуйте

Top